Лоши вести за Реал: Алаба се враќа дури во 2025 година!

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Лоши вести за Реал: Алаба се враќа дури во 2025 година!

Иако се очекуваше дека оваа есенска полусезона сепак ќе биде во составот на Реал Мадрид, сепак повредата на Давид Алаба е далеку посериозна отколку што се претпоставуваше во прв момент. Освен тоа што во декември 2023 ги скина лигаментите, тој ја повредил и рскавицата на коленото па така ќе може да заигра дури на почетокот од следната година.

Алаба и поради оваа повреда го пропушти ЕУРО 2024 каде што Австрија беше елиминирана од Турција во 1/4 финалето.

Секако дека ова се лоши вести за Карло Анчелоти, ако се знае дека токму Алаба беше столбот на одбраната на “кралевите“ пред да се повреди.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата