Легендата на Милан ќе биде спортски директор на Њукасл?!

2.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Легендата на Милан ќе биде спортски директор на Њукасл?!

Големи се шансите легендарниот Паоло Малдини, иконата на Милан и еден од најдобрите бекови во историјата на фудбалот, да биде спортски директор на Њукасл. По најавите дека актуелниот спортски директор на “црно-белите“ Ден Ешфорт, ќе се пресели во Манчестер Јунајтед, раководството на клубот за негов наследник го посакува токму Малдини.

Инаку Малдини до пред извесно време беше во раководните структури на Милан, но доби отказ, а потоа имаше понуди да се пресели во С. Арабија, но Италијанецот тие понуди ги одбиваше.

Се разбира дека ако има официјална понуда од клубот од Премиерлигата, Малдини и тоа како ќе ја разгледа.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата