Коло Муани им пресуди на „своите“ (ВИДЕО)

9.12.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Коло Муани им пресуди на „своите“ (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ славеа против Нант со 2-1 во рамките на 16 коло во Лига1. Херојот на домшниот состав беше Коло Муани, кој во 83 минута ги постави конечните 2-1.

ПСЖ потешко од очекувањата дојде до победата. Во 41 минута Баркола донесе водство од 1-0, но гостите после десет минути игра во вториот дел израмнија на 1-1 преку Мостафа Мохамед.

Коло Муани, стрелецот на победничкиот гол не се радуваше, го испочитува својот некогашен тим.

Тимот на Луис Енрике останува лидер со шест бода повеќе од второпласираниот Монако, Нант е деветти со 18 бодови.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата