Иниеста повторно во дресот на Барселона!?

25.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Иниеста повторно во дресот на Барселона!?

Андрес Иниеста по пет годишен престој одлучи да си замине од Кобе, тим од елитната лига на Јапонија. Тој допрва треба да го каже името на својот клуб, каде ќе ја продолжи својата кариера иако има 39 години.

Интересно е тоа што Иниеста има шанси повторно да го облече дресот на својата сакана Барселона, со која освои се што можеше да се освои.

Имено се планира пријателски натпревар меѓу Кобе и Барселона и тој би играл по едно полувреме за двата клуба.

Интересно, ете затоа Иниеста повторно може да заигра за Барса, па макар на еден пријателски натпревар.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата