Фан со албанско знаме си се изнатрча на теренот во Дортмунд! (ВИДЕО)

15.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Фан со албанско знаме си се изнатрча на теренот во Дортмунд! (ВИДЕО)

Иако германците важат за одлични организатори, сепак не можеш се да предвидиш. Така и вечерва на мечот меѓу Италија и Албанија, еден фан со албанско знаме си се прошета на теренот на “Сигнал Идуна Парк“ во Дортмунд, поточно си се изнатрча додека обезбедување со големи проблеми не успеа да го отстрани од теренот.

Да кажеме дека Италија со 2:1 успеа да ја победи Албанија.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата