Де Лаурентис му зема еден од директорите на Јувентус

2.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Де Лаурентис му зема еден од директорите на Јувентус

Аурелио де Лаурентис најде нов спортски директор. Џовани Мана, главниот соработник на првиот човек на спортскиот сектор на Јувентус, Кристијан Џунтоли, е нов директор на наполитанците.

„Мана има нос за пазарот и одлично познавање, особено за младите фудбалери. Тоа го покажа неговото минато на местото технички менаџер на помладите категории на Јувентус“, истакна Де Лаурентис.

Мана ќе седне на позицијата на 1 јули, дури и ако Наполи добие нов тренер.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата