Во текот на вчерашниот ден околу 14.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Божидар Аџија“ настанал пожар на тераса од стан во сопственост на К.Ј.(40) од Скопје. Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Ноќеска, пак, околу 01:45 часот во СВР Скопје пријавен е пожар во деловен простор на бул.„Партизански одреди“. Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Скопје. Извршен е увид и се работи на расчистување на случајот.

Најчитани вести