Skip to main content
x

14 Jan 2020 - 17:40
redakcija
Статија

Со двата гола на Лоренцо Инсиње од пенал во првиот дел, Наполи се пласираше во 1/4 финалето на Купот на Италија.

Конечно, по долго време Елиф Елмас одигра цел натпревар за „Наполитанците“, и прв пат цел натпревар откако Џенаро Гатузо е на клупата.

sportmedia.mk

Најчитани вести