Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска на прес-конференција рече дека поради истекувањето на солна кисела која се случи вчера, Градот Скопје ќе поднесе кривична пријава против фирмата и нејзиниот сопственик, затоа што работела без решение.

Целата изјава на Шилегов:

Најчитани вести