Повторно гореше автобус на ЈСП. Утрово било пријавено дека на на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје се запалил автобус во движење во сопственост на ЈСП СКопје.

Автобусот бил управуван од Д.М.(46) од Скопје, во кој во моментот немало патници, а возачот го изгаснал пожарот.

МВР го потврди случајот и соопшти дека увид извршила екипа од СВР Скопје.

Најчитани вести