Денеска и утре, патот кој води кон населеното место Теферич заради градежни работи ќе биде затворен за сообраќај.

Општина Кисела Вода апелира до учесниците во сообраќајот за трпение и разбирање додека се одвиваат работните активности.

извор: Makfax

Најчитани вести