Подгответе се за удар на СИЛНИ ЕНЕРГИИ: 3 знака на кои ПОЛНАТА МЕСЕЧИНА најмногу ќе влијае

20.10.2021
Vesnik.com
Подгответе се за удар на СИЛНИ ЕНЕРГИИ: 3 знака на кои ПОЛНАТА МЕСЕЧИНА најмногу ќе влијае

Полната месечина што ќе имаме можност да ја видиме на ноќното небо вечерва ќе има големо влијание врз три хороскопски знака. Месечината од денес влегува во знакот на овен, и оваа небесна енергија ги инспирира знаците на зодијакот да ја пронајдат својата внатрешна сила и да се соочат со нивните најголеми стравови.

Овен Подгответе се, бидејќи оваа полна месечина ќе ја разниша вашата самодоверба и начинот на кој се доживувате. Ќе се борите со млаката енергија на Вага која сака да забави и да направи компромиси, а за вас тоа ќе биде фрустрирачки – ви се допаѓа побрзо темпо. Ќе се соочите со чувство на беспомошност и како да сте заробени од моменталните околности. Ќе имате внатрешни конфликти, па најдобриот совет е да се смирите некое време, да поминете време дома и да работите на себе и на вашите емоции. Обидете се да медитирате или да си ги пишувате чувствата во дневник.

Вага Вагите ќе мора да учествуваат во некои дискусии во текот на овој период, сакале или не. Полната месечина ќе ги истакне вашите конфликти во кои сте направиле премногу компромиси, што ве довеле до точка да останете во неурамнотежена, несреќна врска подолго отколку што треба. Користете го овој период за да се фокусирате на себе и на вашите потреби. Мора да намалите – дали вредат компромисите што ги правите за да ги направите вашите сакани среќни.

Јарец

Работите во вашиот приватен живот се прилично разнишани. Вашата работа ви е важна и се обидовте да воспоставите рамнотежа помеѓу приватниот и деловниот живот, но станува се потешко за вас да го постигнете тоа. Полната месечина ќе го засили ова чувство и цело време ќе ве придружува впечаток дека сте заглавени помеѓу овие две сфери и дека нема да ја добиете оваа битка. Мора да разберете дека е во ред да одвоите време за себе и да уживате во убавите моменти. Користете ги овие денови за да се посветите на вашиот дом и себе.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата