ЏИЏА И ОДГОВОРИЛА НА ЦЕЦА: Се огласила после скандалот со Босанец во ЅГ, еве како и ОДГОВОРИЛА

27.09.2021
Vesnik.com
ЏИЏА И ОДГОВОРИЛА НА ЦЕЦА: Се огласила после скандалот со Босанец во ЅГ, еве како и ОДГОВОРИЛА

Пејачката Цеца Ражнатовиќ и Драган Стојковиќ Босанец влегле во дуел во емисијата, несогласувајќи се околу некои ставовите со што дошло до остра кавга.

Цеца во еден момент ја споменала неговата ќерка Александра Стојковиќ Џиџа, која веднаш се огласила на социјалните мрежи.

“Па кога си така добар продуцент зошто од ќеркати не направи ѕвезда?“, го прашала Цеца Босанец во емисјата…

– Мојата ќерка немала богат спознзор и таа моментално го завршува факултетот“, рекол Босанец, а Цеца му кренала два прста и рекла “Двојака си“.

По тој повод се огласила неговата ќерка Александра Стојковиќ Џиџа:

“Мене не ми требат пари, драга. Јас работам за уметност“, пишувало на фотографијата и додала:

“Уште еднаш, ова е мојот одговор околу целокупната ситуација и воедно одговор на новинарите. Тато те сакам, најмногу“, напипала.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата