Сити добар против Бaрнсли (ВИДЕО)

01.08.2021
Сити добар против Бaрнсли (ВИДЕО)

Премиерлигашкиот шампион, тимот на Манчестер Сити на супер начин ги одработува подготовките ова лето. На пријателскиот меч против второлигашот Барнсли, забележан е триумф од 4:0 во кој менаџерот Пеп Гвардиола како и што е вообичаено на овој вид мечеви искористи комбиниран состав.

Стрелци за Сити беа Едузи, Најт, Марез и Аке.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата