Skip to main content
x

8 Apr 2021 - 16:50
redakcija
Статија

ЕХФ со капитенот и предводникот на нашиот најдобар национален тим, Кирил Лазаров ја отвори серијата на претставување на иконите кои долго време се во Лигата на шампиони. На ред дојде Тимур Дибиров, 17 години кариера и 950 гола, во Вардар е најдобар стрелец со 580 погодоци. Погледнете го видео записот.

sportmedia.mk