Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека денеска поради дефект на приклучна цевка ф ¾“, на ул.Охридска бр.10 во Маџармаало, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од Маџармаало од 09:00 часот до санирање на дефектот.( општина Центар )

извор: Makfax

Најчитани вести