Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваат дека поради дефект на шибер Ф – 350 мм на ул. 808, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат улицата 808 („Пивара“, „Европа“, пожарната и други фирми) и намален притисок на дел од населбата Керамидница.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8 часот до завршување со активностите (општина Гази Баба).

извор: Makfax

Најчитани вести