Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека поради дефект на шибер Ф – 350 мм., на ул. 808, утре прекинато водоснабдување ќе имаат улица 808 (Пивара, Европа, Пожарна и други фирми) и намален притисок на дел од нас. Керамидница.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00 часот до завршување со активностите. (Општина Гази Баба)

извор: Makfax

Најчитани вести