Кингсли Коман одриграл одлично во финале на Лига на шампиони, со гол во 95 минута и му донел трофеј на Баерн во мечот против Пари Сен Жермен, и по историскиот момент заминал на одмор – препуштајќи се на ра*врат на јахта.

Само еден погодок го вивна во центар на итресирањата во светските медиуми. Коман несвесен за својата слава кој ја стекнал преку ноќ продолжил да се однесува како никој на планетата да не го познава.

Така папараците се позанимавале со ѕвездата на минхенскиот клуб кој на заслужен одмор заминал со својата девојка.

Вљубениот пар ја одбрале Сардинија за одмор, со што се препуштиле на страста, а фоторепортерите тоа “опуштање“ го забележиле.