Околу 15: 20 часот, на булеварот „Митрополит Гологанов“, веднаш до студентскиот дом „Гоце Делчев“, на самите семафори експлодираше возило од типот „Ибица“, објави порталот „Фактор“. Според сведоци на несреќата, нема повредени во возилото се запалило.

-Дојде пожарникарска екипа за пет минути и веднаш го изгаснаа возилото. Сите се обидовме да помогнеме. Предниот дел, кај моторот се беше запалено, за среќа, нема повредени, велат очевидци на несреќата за Фактор.

Најчитани вести