Сигурно често сте го гледале на фотографиите на Јелена Карлеуша, но многумина не знаат колку навистина таа и нејзиниот менаџер Зоран Берташевиќ, се блиски.

Овој пат, Јелена имаше потреба да се огласи јавно и да им каже на сите колку и значи:

- Малкумина од нас се доволно среќни да сретнат пријател за живот, пријател кој се жртвува и се бори за нас како татко, како брат. Пријател во добро и најмногу од се во зло. Имав среќа, запознав човек кој стана мојата најголема поддршка и брат. Човек кој стана мој најлојален соработник во оваа земја каде доживувам само воздржаност, недоразбирање, напади и линч на медиуми. Никој не се бореше за мене, освен мајка ми и тетка ми, како Зоки. И затоа не дозволувам ниту еден негативен збор за него од страна на корисниците на Твитер и другите, поради тоа што, ако знаевте низ што минувавме тој и јас, ќе ја симневте капата и ќе речевте „Секоја чест рече - започна Јелена.

Пејачката истакна дека Берташевиќ останал со неа во најтешките моменти и дека секој напад врз него е напад и врз неа.

- Секој од вас би врескал и бегал од првата пречка што ја имав, пред првиот проблем. Тој остана. Храбар и мудар. Само некој што сака, верува и почитува многу може да биде со жена како мене во оваа земја. Само оној што е подготвен да биде лав со еден лав. И сигурен сум дека моите вистински фанови знаат колку Зоран и јас дадовме на тажната сцена на Балканот. А оние што не знаат, кои не го гледаат тоа и не го ценат, не се обожаватели и не заслужуваат напорна работа, крв, работа, солзи, пот. Ценете го Зоран, нападот врз него е напад врз мене ... - напиша Карлеуша.