Skip to main content
x

7 Jul 2020 - 12:10
redakcija
Статија

Полуфина на Куп на Полска. Краковија против Легија. Наш избор двојка, ем Легија е поквалитетна, ем е во подобра форма. Сметаме дека тимот од Варшава ќе оди во финалето па дури и дека ќе го освои трофејот.

Нотингем и Фулам речиси секогаш играат ефикасни натпревари па пробајте со 3+, а обично е нервозно и тврдо на дуелите меѓу Беитар и Макаби Хаифа. Па затоа 0-2 е нашиот прв избор.

 

НОТИНГЕМ – ФУЛАМ    3+

БЕИТАР – МАКАБИ ХАИФА         0-2

ЛИЛЕСТРЕМ – ХАМ КАМ             1

КРАКОВИЈА – ЛЕГИЈА    2

ГРАСХОПЕРС – ЛОЗАНА ОШИ    1

sportmedia.mk

Најчитани вести