Унапредувањето на сопругата на првиот човек на Македонски Телеком се должи на блискоста помеѓу Ковачевски и Љушев

18.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Унапредувањето на сопругата на првиот човек на Македонски Телеком се должи на блискоста помеѓу Ковачевски и Љушев

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција во однос на случувањата во Македонски Телеком односно унапредувањето на сопругата на генералниот директор која што станува директор на сектор потенцираше дека тоа се должи на блискоста на Ковачевски со Љушев.

– Jасно е дека се што е поврзано со СДС не е далеку од непотизам, корупција, криминал. Сето ова не е подалеку ниту од скандалот Паразити, серијата прес конференции за луѓе од СДС на позиции. Не е тајна блискоста на Љушев со Ковачевски, не е толку далеку и скандалот со претходното унапредување на сопругата, што е слика само за една атмосфера на неказнивост, самоволие и би рекол неморал, рече Стоилковски.

Телеком е извор на корупција и непотизам: СЛУЧАЈ ЉУШЕВ, нова страница во досието

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата