Водителка од Тајван се јавува во живо среде земјотресот, сите ја фалат реакцијата (ВИДЕО)

3.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Водителка од Тајван се јавува во живо среде земјотресот, сите ја фалат реакцијата (ВИДЕО)

Сѐ околу неа се тресеше и се нишаше, но таа професионално си ја заврши работата. Таа не ни мрдна од своето место, а најавата за придонесот ја заврши со сосема смирен тон. Потоа кимна со главата кон колегите, со што покажа дека е подготвена да продолжи да работи. Многу гледачи ѝ кажаа на водителката дека ѝ се восхитуваат.

Погледнете го видеото.

За потсетување, Тајван беше погоден од земјотрес со јачина од 7,4 степени според Рихтер, најсилниот што го погодил островот во последните 25 години. Тајванската влада соопшти дека девет лица загинале, 934 се повредени и 127 се заробени под урнатините. Епицентарот на земјотресот е регистриран на околу 18 километри јужно од градот Хуалиен, соопшти Американскиот геолошки институт.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата