Во израелски ракетен напад врз јужен Либан загинаа новинарка и снимател на либанска телевизија

21.11.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Во израелски ракетен напад врз јужен Либан загинаа новинарка и снимател на либанска телевизија

Либанската новинска агенција јави дека инцидентот се случил во близина на градот Тир Харф. Телевизијата Ал Мајадин објави дека Израел намерно го гаѓал нивниот тим.

Како што се наведува, новинарката и снимателот на таа телевизија загинале кога врз нив биле испукани две ракети од израелски воен авион веднаш по вклучувањето во програмата. /МИА

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата