Трагедија во Флорида: Петгодишно девојче загина во дупка на песочна плажа (ВИДЕО)

21.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Трагедија во Флорида: Петгодишно девојче загина во дупка на песочна плажа (ВИДЕО)

Официјалните лица проценуваат дека дупката била длабока околу 1,8 метри кога песокот се срушил врз двете деца, пренесува Sky News.

На лице место спасувачките екипи го пронашле момчето затрупано до градите, додека девојчето било заробено под песокот.

Спасувачите користеле потпорни штици за да спречат да се сруши повеќе песок и се обиделе да ги извлечат децата со лопати.

Не е познато колку долго биле закопани децата, пишува Sky News.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата