Руските безбедносни сили упаднале во затворот и ги убиле затворениците кои држеа заложници

16.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Руските безбедносни сили упаднале во затворот и ги убиле затворениците кои држеа заложници

Руските безбедносни сили упаднаа во притворниот центар на југот на Русија и ликвидираа шест затвореници кои ги држеа двајцата затворски чувари како заложници, објавија руските медиуми, пренесе Бета.

Шест затвореници кои земаа двајца чувари како заложници во притворниот центар во градот Ростов на Дон се „ликвидирани“, објавија руските медиуми. 

-Заложниците во притворот во Ростов на Дон се неповредени, соопшти Федералната затворска служба на Русија.

Претходно беше објавено дека шестмината затвореници имале гумени палки, ножеви и секири, а меѓу нив има и обвинети за врски со групата Исламска држава. 

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата