Пукање во Јапонија: Повредени најмалку четири лица

25.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Пукање во Јапонија: Повредени најмалку четири лица

Тој побегнал од местото на настанот, а полицијата ги повикала жителите да не излегуваат надвор бидејќи постои можност напаѓачот сепак да има пиштол.

Вработен во блиската продавница рекол дека се огласила сирена за итни случаи и дека била издадена наредба за останување дома поради пукањето.

На местото на настанот пристигнале службите за итна помош и полицијата.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата