Напаѓач со автомобил удрил во контролен пункт во централен Израел

3.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Напаѓач со автомобил удрил во контролен пункт во централен Израел

Според полицијата, 26-годишен маж со своето возило удрил во барикада во Кочав Јаир, град до окупираниот Западен Брег, североисточно од Тел Авив.

Тој продолжил до преминот Елијаху, каде се обидел со нож да нападне полицајци, кои потоа го убиле. /МИА

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата