Најмалку 35 загинати во пожар во Бенин (ВИДЕО)

24.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Најмалку 35 загинати во пожар во Бенин (ВИДЕО)

„Продавницата изгоре во пожарот, а според првите проценки загинаа 35 лица, меѓу кои и едно дете“, изјави обвинителот Абдубаки Адам-Бонгл.

Истрагата ќе ја утврди причината за пожарот.

Околу десет лица се тешко повредени и тие се хоспитализирани.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата