Кулеба: Во нацрт-изјавата од самитот во Швајцарија беа земени предвид ставовите на Украина

16.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Кулеба: Во нацрт-изјавата од самитот во Швајцарија беа земени предвид ставовите на Украина

Кулеба во Бургеншток им изјави на новинарите дека изјавата е „балансирана“, според британските медиуми. 

Украинскиот министер додаде дека на овој дводневен настан не се разговарало за алтернативни планови за мир. 

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата