Киев: Русија изврши воздушен напад врз украинскиот град Лавов

19.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Киев: Русија изврши воздушен напад врз украинскиот град Лавов

И градоначалникот на Лавов, Андриј Садовји и регионалниот гувернер Максим Козитски ги повикаа луѓето да останат во засолништа бидејќи се очекуваат нови напади.

Западниот дел на Украина беше во состојба на готовност за воздушен напад, кој започна околу 03:00 часот по локално време.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата