Драма на ЕУРО: Германската полиција застрела маж со секира во близина на фан зоната во Хамбург

16.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Драма на ЕУРО: Германската полиција застрела маж со секира во близина на фан зоната во Хамбург

Нема информации дали  некој е уапсен при оваа акција на германската полиција.

Четири истрели одекнаа во близина на Рипербан во Хамбург, каде се собраа навивачи од Холандија и Полска пред денешниот меч на нивните селекции на ЕУРО 2024.

 Според медиумите, напаѓачот имал и молотов коктел.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата