Британски политичар нападнат со камења и влажен цемент, едно лице уапсено (ВИДЕО)

11.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Британски политичар нападнат со камења и влажен цемент, едно лице уапсено (ВИДЕО)

Како што пренесува британски Сан, Фараж бил гаѓан со камења, влажен цемент и кафе од млад човек во центарот на Барнсли додека политичарот ги поздравувал граѓаните од автобусот.

Полицијата набрзо го уапсила човекот кој го таргетирал Фараж.

Фараж одлучи да се кандидира за оваа позиција на изборите на 4 јули, со што поддршката за британската Реформска партија е само два процентни поени помалку од владејачките конзервативци, покажуваат резултатите од истражувањето на јавното мислење спроведено од британската агенција за истражување на пазарот и аналитика „YouGov“. 


© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата