Бела куќа: Не ја откажавме средбата со израелските претставници по изјавата на Нетанјаху

19.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Бела куќа: Не ја откажавме средбата со израелските претставници по изјавата на Нетанјаху

„Како што рековме на вчерашниот брифинг, немаме поим за што зборува премиерот, но тоа не е причина да се одложи состанокот“, изјави официјален претставник на Белата куќа за „Тајмс оф Израел“.

Тој рече дека работеле на тоа да најдат време да го закажат следниот состанок, но дека се уште во целост не ги финализирале деталите, така што ништо не е откажано.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата