Бајден: Западните земји направија сè за да ја подготват Украина за контраофанзива

9.06.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Бајден: Западните земји направија сè за да ја подготват Украина за контраофанзива

„Колективно направивме сè за да им помогнеме да бидат подготвени. Помошта ќе продолжи“, рече Бајден на прес-конференција.

Тој истакна дека САД и нивните сојузници имаат намера да му пружат помош на Киев во обезбедувањето „долгорочна безбедност“.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата