Уапсен Џастин Тимберлејк, пејачот возел под дејство на алкохол!

18.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Уапсен Џастин Тимберлејк, пејачот возел под дејство на алкохол!

Апсењето се случило во понеделникот вечерта во Саг Харбор, Њујорк. Поп-ѕвездата во денеска ќе биде на суд. Тимберлејк има два концерта во Чикаго овој викенд и два во Њујорк следната недела.

Претставник на полицискиот оддел Саг Харбор изјави за Мирор дека пејачот моментално е во притвор во нивната станица.

Според Мирор, се вели дека наскоро ќе биде објавено соопштение за да се расветли повеќе ситуацијата - но извори со директни сознанија велат дека станува збор за сообраќаен прекршок, а сите знаци укажуваат на возење под дејство на алкохол.

Џастин наводно отишол да се сретне со пријателите во понеделникот вечерта во Саг Харбор и околу 13:30 часот наводно влегол во својот автомобил за да вози до местото каде што престојувал. Но, веднаш штом седнал зад воланот, полицијата го запрела и го привела.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата