“ТАА Е ПОСАКУВАНА ЖЕНА! – ВЕЉКО РАЖНАТОВИЌ целиот озарен зборувал за поубавата половина, неговите зборови го топи срцето“

18.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
“ТАА Е ПОСАКУВАНА ЖЕНА! – ВЕЉКО РАЖНАТОВИЌ целиот озарен зборувал за поубавата половина, неговите зборови го топи срцето“

Наследникот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ, е посветен на својата боксерска кариера, а во сето тоа најголема поддржувач му е убавата сопруга Богдана.

Каде е Вељко??? Богдана се облече БОГОВСКИ, деколтето е тука, а еве со КОГО  уживаше - popara.mk

 

 

Живеат со двата сина во Тител, каде што ја создале својата оаза на мирот, а Вељко сега истакнува дека Богдана е посакувана жена и дека таа е столбот на нивното семејство.

– Таа е столбот што го држи цело семејство. Се грижи за мене и за децата. Сега имам некои други обврски, но секако се грижам и за децата, никој да не мисли дека јас не, туку нешто помалку од неа. Сето тоа го презеде на себе. Жена  посакувана – вели тој.

DUGO SMO ČEKALI! Bogdana i Veljko podelili najlepše vesti, čestitke se samo  nižu || Story.rs

 

На прашањето дали неговата мајка Светалана Ражнатовиќ редовно ги следи неговите натпревари, Вељко одговори:

– Таа има концерт на денот на натпреварот, но од минута во минута е информирана што се случува. Ќе гледа кога ќе може, не ја терам. Таа разбира дека тоа е мојот пат што го избрав, тоа е како да јас да нема да одам на нејзиниот концерт – изјави Ражнатовиќ во емисијата „Ексклузив“:

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата