Сталоне: По овој филм имав седум операции и никогаш веќе не бев истиот (ВИДЕО)

22.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Сталоне: По овој филм имав седум операции и никогаш веќе не бев истиот (ВИДЕО)

Имено, славниот актер снимил тепачка сцена со професионалниот борач „Стоун Колд“ Стив Остин , кој му го скршил вратот, откри тој во новата сезона на реалното шоу на семејството Сталоне, пишува Дејли Мејл.

"Правев глупави работи. Го режирав The Mercenaries и се однесував како идиот и ја правев таа сцена по десетти пат. Се сеќавам на еден пад и навистина можев да го почувствувам", се сеќава Сталоне. "Стив беше единствениот кој знаеше. Никогаш не се опоравив од Платеникот. Никогаш не бев физички ист после тој филм, а претходно ги предупредував луѓето да не прават акробации сами", додаде тој.

Неговата сопруга Флавин додаде дека Сталоне секогаш „се обидува да ја прикрие болката преправајќи се дека ништо страшно не се случило“. „Не сака луѓето да знаат колку пати имал операција на грбот“, додаде таа и продолжи дека тие се во страв „секој пат кога Слај мора да се оперира бидејќи никогаш не знаеш што ќе се случи“.

"Навистина е тешко да се гледа како татко ми поминува низ уште една болна операција. Целото мое детство помина во болки", изјавила неговата ќерка Скарлет. На Сталоне му требало вградена метална плоча во вратот и бил подложен на процедура за спинална фузија. Понатаму, тој морал да ги лекува изместените раменици.

Инаку, 77-годишниот актер неодамна откри дека ги навел ќерките да одат на обука за самоодбрана под покровителство на Navy SEALS пред да се преселат во Њујорк. Слај рече дека бил толку нервозен поради неговите ќерки и нивното преселување во Њујорк што инсистирал на обука за самоодбрана.

„Не ме чуди што татко ми нѐ испрати на такво нешто бидејќи цел живот сме под сличен режим“, велат ќерките на Сталоне. Софија се присетила на нејзината утринска рутина со Слај, која вклучувала будење во 6 часот наутро за прилично необичен појадок.

"Тоа беше ригорозна рутина. Секој ден во 6 часот наутро нѐ тераше да јадеме јајца со кечап. Поради некоја причина, таа комбинација не ни одговараше", нагласи таа. Таа додаде дека утринската рутина вклучувала многу стомачни, склекови и влечења, додека Систин се пошегува дека тој ги направил „вистински момчиња“.

Најмладата од трите ќерки на Слај и Џенифер Флавин, 21-годишната Скарлет, студентка која живее во Мајами, не морала да ја помине гореспоменатата обука. „Бев толку среќна што не бев вклучена во ова“, се пошегувала Скарлет.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата