Северина и Грашо заедно на вечера, таа објави селфи

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Северина и Грашо заедно на вечера, таа објави селфи

Таа го објави нивното селфи од вечерата и ја додаде песната од Тончија Хуљиќ, „Ja san rojen da mi bude lipo“. Таа не откри каде се сретнале, но Северина моментално ужива на одморот во Далмација, па може да се претпостави дека се дружеле во родниот Сплит.

Грашо и Северина се долги години пријатели, а во 2018 година го објавија дуетот „Unaprijed goto“. Грашо често ја поддржуваше пејачката додека таа водеше битка за старателството над синот Александар, кој го имаше со Милан Поповиќ.

„Не се слушаме четири месеци, па се слушаме три пати во три дена. Нè обврзува нешто повеќе од тоа формално пријателство. Се знаеме 20 години и сме блиски“, Грашо изјави на почетокот на годината за нивното пријателство.

Извор: Индекс.хр

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата