Се породи снаат на Цеца- Вељко Ражњатовиќ доби трет син, ќе се вика Исаија

14.05.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Се породи снаат на Цеца- Вељко Ражњатовиќ доби трет син, ќе се вика Исаија

Богдана Ражнатовиќ, снаата на Цецa Ражнатовиќ, се породи денеска на 14 мај и на свет донесе здраво машко дете, на кое мама и тато му го дадоа името Исаија.

Бебето е тешко 3.850 грама, а породувањето се случило во приватна болница во Белград.

Името што му го дале, Исаија, значи „Божја помош“.

За потсетување, парот веќе го има постариот син Жељко, кој го носи името на таткото на Вељко, Жељко Ражнатовиќ Аркан и помладиот, или сега среден син, Крстан, објави Телеграф.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата