ПРВАТА ОБЈАВА НА ДЕВОЈКАТА НА БИКОВИЌ ПО ВЕСТА ЗА БРЕМЕНОСТА: Се јави од кола, а ЕДЕН ДЕТАЛ на сите им падна во очи (ФОТО)

17.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
ПРВАТА ОБЈАВА НА ДЕВОЈКАТА НА БИКОВИЌ ПО ВЕСТА ЗА БРЕМЕНОСТА: Се јави од кола, а ЕДЕН ДЕТАЛ на сите им падна во очи (ФОТО)

Ивана Малиќ, избраничката на Милош Биковиќ, со која популарниот актер чека дете, на Инстаграм објави фотографија од автомобилот по веста за бременоста.

Иако со месеци ја криеја веста за новороденчето, домашните медиуми објавија дека парот го чека своето прво дете.

Ивана е во поодмината бременост, се чувствува одлично, а сега објави фотографија од автомобилот на која позира и зрачи од среќа, која сите ја забележаа.

Ivana Malić

Инаку, Милош Биковиќ никогаш не ги експонирал многу љубовните врски, а така е уште од кога е со Ивана, со која првпат официјално се појави во јавноста на премиерата на филмот „Јужен ветер 2 – забрзување“, две години. пред.

Miloš Biković, Milos Bikovic, Ivana Malić, Ivana Malic

Пред извесно време се пишуваше дека планираат брак, но Биковиќ не ги коментираше гласините.

Мајката на Милош Марија неодамна истакна како се согласува со идната снаа.

-Блиски сме, се дружиме колку што можеме, таа има свои обврски, јас мои. Не ја ни видов вечерва – изјави неодамна Марија за „Блиц“.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата