Откриена причината за СМРТТА на Тина Тарнер

25.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Откриена причината за СМРТТА на Тина Тарнер

Легендарната Тина Тарнер починала од природна смрт во својот дом во Швајцарија.

Пејачката почина на 83-годишна возраст во близина на Цирих, Швајцарија, по долго, неодредено боледување.

Исто така, познато е дека таа се борела со рак на дебелото црево и страдала од висок крвен притисок повеќе од четири децении.

-Нејзините претставници за медиумите потврдија дека кралицата на рокенролот починала од природна смрт, пренесува Дејли мејл.

Веста доаѓа откако повторно се појавија нејзините мемоари, каде таа призна дека еднаш размислувала за самоубиство во 2016 година пред нејзиниот сопруг, Ервин Бах, да и го донира неговиот бубрег.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата