Мајк Тајсон тврди дека ја фатил „на дело“ сопругата со Бред Пит (ВИДЕО)

1.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Мајк Тајсон тврди дека ја фатил „на дело“ сопругата со Бред Пит (ВИДЕО)

Тој го напишал тоа во своите мемоари од 2013 година Undisputed Truth, што Гивенс го негира. Случајот се случил во време кога боксерот бил во бракоразводна постапка со Робин.

Дента кога Тајсон требало да ги потпише документите за развод од Гивенс, тој се предомислил и последен пат отишол да ја посети. Тој го паркирал автомобилот пред нејзината куќа и ја видел во автомобилот со Бред, а подоцна ги нашол заедно во спалната соба. Мајк тврди дека актерот го молел: „Друже, не ме удирај, не ме удирај“.

"Требаше да го видите неговиот изглед кога ме виде. Изгледаше како да ги живее последните моменти од својот живот. Мислам дека беше малку напушен", напиша Тајсон. На „Во длабочина со Греам Бенсинџер“, Тајсон рече дека му е многу лут на Пит. „Требаше да се разведам, но секој ден одев кај неа дома да водам љубов. Бред Пит тој ден пристигна порано.“

Гивенс му кажал на водителот Енди Коен во емисијата Bravo Watch Happens Live  дека некои од тврдењата на боксерот не се точни. „Делот за влечење на патеката е вистина. Таа објасни дека таа и Бред биле заедно во автомобилот бидејќи се враќале од настан. Пит никогаш не ги коментирал тврдењата.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата