Лазар Ристовски (71) ужива на Малдивите со 39 години помладата девојка (ФОТО)

28.03.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Лазар Ристовски (71) ужива на Малдивите со 39 години помладата девојка (ФОТО)

Аница на Инстаграм објави нивна заедничка фотографија.

„Кога води, не прашувам каде“, напишала 32-годишната актерка во описот на фотографијата на која двојката позира во море.

За потсетување, парот ја потврди врската кон крајот на 2023 година. "Точно е, уживаме во нашата љубов. Не би коментирал ништо повеќе, разберете. Се запознавме по разводот, тоа нема никаква врска со мојот поранешен брак и развод", изјавил тогаш актерот за српските медиуми. Двојката глумеше заедно во филмот Dream Team и во серијата Попадија.

Пред врската со Аница, Лазар беше 42 години во брак со сопругата Даница.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата