Конечно е објавен трејлерот за новиот „Гладијатор“ (ВИДЕО)

9.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Конечно е објавен трејлерот за новиот „Гладијатор“ (ВИДЕО)

Paramount Pictures, компанијата зад филмот, го објави на нивниот канал на YouTube, па можеме да видиме како сето тоа ќе изгледа.

Главните улоги, како што е познато, ги толкуваат Пол Мескал, Педро Паскал, Кони Нилсен, Дензел Вашингтон, Џозеф Квин и други. Очекувано има многу тепачки сцени, а дали тоа ќе ги оправда вложените пари и довербата на публиката останува да видиме. Режијата и овојпат му беше доверена на Ридли Скот.

Она што е сигурно ќе биде во кината на 22 ноември, објавија креаторите на филмот.

Дотогаш, погледнете го трејлерот:


© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата