КОЛКУ ФУСТАНИ НОСИ манекенката (ФОТО)

25.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
КОЛКУ ФУСТАНИ НОСИ манекенката (ФОТО)

Овој необичен моден „излет“ се потпишува на дуото Viktor&Rolf, познати по авангардните и необични креации.

Канскиот фестивал сè уште трае и го привлекува истото внимание како и првиот ден, а дефилето на модни изданија кои се вредни за внимание и коментар продолжува.

Манекенката Елса Хоск се појави на премиерата на филмот La Passion De Dodin Bouffant во фустан или два фустани, не сме баш сигурни…

Имено, Швеѓанката облекла нежно розов корсет, но и светло син фустан кој беше „крив“ па изгледа како да ги носи сите креации.

Сè ама баш сè кај оваа креација  е необично, на крајот на краиштата, погледнете сами.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата