ХОЛИВУДСКИ ЗАВОДНИК И СЕ ЗАЛЕПИ ЗА ШАКИРА! Фатен на големиот настан не ги криеше намерите – „Го молеше САМО ЕДНО!“

25.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
ХОЛИВУДСКИ ЗАВОДНИК И СЕ ЗАЛЕПИ ЗА ШАКИРА! Фатен на големиот настан не ги криеше намерите – „Го молеше САМО ЕДНО!“

Странските медиуми пишуваат дека актерот Том Круз очајно сака да излезе на состанок со Шакира.

Во светската јавност со месеци се врти за јавната измама на фудбалерот Жерар Пике, кој ја остави пејачката Шакира за студентката Клара. Откако на социјалните мрежи ја претстави својата нова избраничка, а се појави снимката на која мајка му ја малтретира поранешната снаа, јавноста со нетрпение ја очекува секоја реакција на Шакира.

Таа објавила две песни во кои жестоко го осудува својот поранешен, но никогаш не проговори за медиумите. Сега таа беше фотографирана во Мајами, каде што се одржуваа трките во Ф1, а на фотографиите со неа позирал и холивудскиот заводник Том Круз. Како што пишуваат странските медиуми, познатиот актер очајнички се обидувал да ја придобие пејачката и да ја изведе на вечера.

Магазинот „Хит“ пишува дека Шакира „го молела Том да престане да флертува со неа“. „Тој замина убеден дека треба да изградат вистинска врска“, рекол изворот. Том наводно разговарал со своите пријатели за тоа, но Шакира не чувствува исто. Изворот рекол дека пејачката била „пријателска“ и се фотографирала со Том, по што тој ја опишал како негова „жена од соништата“.

“Таа не сака да го засрами или да го вознемири, но нема привлечност или романса од нејзина страна – таа е само пријателска. Поласкана е, но не е заинтересирана”, рекол извор близок до пејачката.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата