Гордон Ремзи имал тешка сообраќајна несреќа со велосипед,ги покажа модринките

16.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Гордон Ремзи имал тешка сообраќајна несреќа со велосипед,ги покажа модринките

Во видеото, Ремзи се „пофали“ со своите модринки добиени во велосипедската несреќа.

„Доаѓа Денот на татковците и имам важна порака за сите татковци... Носете кацига! рече тој, додавајќи дека се чувствува добро и дека не се здобил со сериозни повреди, но дека телото му е покриено со модринки, поради што изгледа „како виолетов компир“. На крајот им се заблагодари на персоналот во болницата каде што престојува, но и рече дека е среќен што носел кацига.

„Да не носев кацига, искрено немаше да бидам овде во моментов“, порача Ремзи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gordon Ramsay (@gordongram)

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата