Георгина во случај на развод од Ронадло експресно ќе стане милионерка

17.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Георгина во случај на развод од Ронадло експресно ќе стане милионерка

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез имаа потпишано брачен договор со кој се регулира ситуацијата во случај на нивно разделување.

Деталите за договорот ги изготви агентот на Кристијано, контроверзниот менаџер  Жорге Мендеш.

Според ТВ Гај, Кристијано и Георгина го потпишале брачниот договор во 2017 година, кога Горогина била бремена со нивната најстара ќерка Алан Мартин, но тој бил сменет кога едно од нивните две новороденчиња починало во април 2022 година.

Во случај на развод од богатиот фудбалер Кристијано Роналдо, Георгина би ја добила луксузната вила во Мадрид.

Покрај тоа, Кристијано доживотно би и плаќал по 100.000 евра месечна алиментација.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата